Yükleniyor…

Kırışık Giderme


Konya Kırışık Giderme, Kalıcı Kırışıklık Tedavisi, Konya Kırışıklık Tedavisi Fiyatları, Karboksiterapi Fiyatları Konya, Fraksiyonel Lazer Konya Fiyatları, Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar Konya , Konya Fraksiyonel Lazer Fiyatı, Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Konya, Konya Fraksiyonel Lazer Tedavisi, Fraksiyonel Co2 Lazer Konya, Konya Fraksiyonel Lazer Fiyatları 2024

Karboksiterapi nedir?

Karboksiterapi,  Karbondioksit (CO2) gazının tedavi amaçlı derialtına enjekte edilerek dolaşımın  ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. CO2 gazı, ilk olarak 1930 (Royat termallerinde, Fransa) yılından itibaren günümüze kadar tıbbın hizmetinde kullanılmaktadır. Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Karboksiterapi özellikle Sellülit tedavisinde son derece etkili bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Karboksiterapi nasıl yapılır?

Uygulama son derede basit olmakla birlikte, karbondioksit gazının cilt altı doku içine 30G 'lik (0.3 mm) bir enjektörle enjekte edilmesi prensibine dayanır. Enjekte edilen gaz, yakınlardaki doku tarafından emilir (absorbe edilir).

Uygulama ile birlikte

Cilt altı mikrodolaşımda damar genişlemesi artar
Kılcal damar kan akışı artar ve hızlanır
Yağ eritici (lipolitik) etki oluşur
Yüzeye yakın dokularda  oksijen kullanma potansiyeli artar
Su toplanmasının düzenlenmesi sağlanır (Fazla suların atılması ile)
pH dengesi sağlanır
Doku yenilenmesini uyarılır
Adele, kas tonüsünün (sertliğinin) artışı sağlanır
Hangi durumlarda kullanılır?
Sellülit
Lokal yağlanma
Ameliyat ve yara izleri
Stria (cilt çatlakları)
Boyun, dekolte ve kol bölgesinin toparlanması
El ve yüz cildinin toparlanması ve gençleştirilmesi
Psoriasis
Cilt ülserleri

Tedavi bölgeleri ve etkileri nelerdir?

Basende,  Gevşemiş ve ileri derecedeki sellülitli dokuların giderilmesi, Bölgesel yağ dokusu fazlalığının eritilmesi,  Liposuction – lipoplasti öncesi ve sonrası pürüzlerin giderilmesi 
Kollarda, Koltukaltı gevşekliklerinin ve sarkmalarının giderilmesi, üst kolun inceltilmesi
Göğüslerde, Gevşek ve sarkık göğüslerin toparlanması, İri göğüslerin küçültülmesi (Yağ dokusu kaynaklı)
Karında, Gevşek ve sarkık karın dokusunun düzeltilmesi, Yara ve ameliyat izlerinin giderilmesi, Doğum sonu veya kilo alma sonucu oluşan karın çatlaklarının giderilmesi

Karbondioksit nasıl etki yaratır?

Karbondioksitin iki etkisi vardır:  İlki mekanik olarak yağ eritici (lipolitik) etki, diğeri ise bölgedeki kılcal damarları genişletici (kapiller vazodilatasyon) etki. Kılcal damarların genişlemesi bölgeye daha fazla oksijen taşınmasını ve doku içindeki sıvının atılmasını sağlar. Böylelikle ödem çözülür, yağ yakılır,  doku daha genç ve sıkı bir görünüm kazanır.

İşlem ağrılı mıdır?

Bazı hastalar enjeksiyon bölgelerinde hafif bir sızı hissedebilirler. Bu genellikle bir kaç  saniyeden uzun sürmez.  Dolaşımın hızlanmasına bağlı olarak ta 10-20 dakika süre ile hafif bir sıcaklık hissi oluşabilir.

Tedavi sonrası nelerden kaçınmak gereklidir?

Tedavi sonrası 4 saat süreyle banyo,  yüzme ve sauna önerilmez. Tedaviyi izleyen dönemlerde yarım saat süreyle bölgesel travmadan kaçınmak gerekir. Bunun dışında kişiler kendi aktivitelerine devam edebilirler.

Tedavi için kaç seans gereklidir?

Sellulitlerin giderilmesi için değişmekle birlikte ortalama olarak 10-20 seansa gerek vardır.  Seans sayısı sellulitin derecesi ve yaygınlığı ile orantılıdır. Haftada bir veya iki uygulama yapılabileceği gibi günaşırı uygulamalarda yapılabilmektedir.  Her seans ortalama 10-15 dakika sürer.

İyileşme kaç seanstan sonra görülmektedir?

Ortalama 4-5 seanstan sonra vücudunuzdaki sağlıklı gelişmeyi fark edebileceksiniz.  8-10 uygulama sonrası ciltaltı (subkutanöz) dokunuzun inceldiğini ve dokunuzun sıkılaştığını göreceksiniz. Daha sonrada sellülitlerinizin nasıl azaldığını ve kaybolduğunu gözlemleme şansınız olacak.

Tedavi etkisi ne kadar sürer?

Bu tamamen size bağlı. Uygun diyet ve egzersiz yaparsanız bu etki yıllarca devam edebilir. Eğer sellülit oluşumuna uygun bir hayat tarzını seçerseniz 6-7 ay içinde sellülitlerinizin yeniden oluştuğunu farkedeceksiniz.  Ancak bu dönemde 3-5 seanslık karboksiterapi almanız cildinizi yeniden sağlıklı bir görünüme sokacaktır.

Karbondioksid toksik (zehirli) bir gaz mıdır?

Hayır. CO2 gazı renksiz, kokusuz bir gaz olup, yaşayan canlıda en son oluşan metabolik atıklardan biridir.

Vücudumuz istirahat ortamında dakikada yaklaşık 200 ml. CO2 üretmektedir.  Bu miktar, fiziksel egzersiz sırasında 10 katına kadar çıkabilmektedir.  Dokularda ürettiğimiz bu gazı akciğerlerimizden atmaktayız.

Bu nedenlerden ötürü karboksiterapinin önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bazen enjeksiyon yerlerinde hafif morluklar oluşabilmekle birlikte bu etki de geçicidir.

Tıpta karbondioksit gazı, kapalı ameliyat olarak da bilinen "laporoskopi" ameliyatlarında da batın içini şişirmek için yüksek hacimlerde uygulanmaktadır.


Konya Kırışık Giderme, Kalıcı Kırışıklık Tedavisi, Konya Kırışıklık Tedavisi Fiyatları, Karboksiterapi Fiyatları Konya, Fraksiyonel Lazer Konya Fiyatları, Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar Konya , Konya Fraksiyonel Lazer Fiyatı, Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Konya, Konya Fraksiyonel Lazer Tedavisi, Fraksiyonel Co2 Lazer Konya, Konya Fraksiyonel Lazer Fiyatları 2024