Yükleniyor…

Manikür - Pedikür


Konya manikür, Konya manikür pedikür, Manikür fiyatları Konya, Konya erkek manikür pedikür, Konya Manikür Fiyatları, Manikür pedikür fiyatları konya, Konya Manikür pedikür Yapan Yerler, Konya Manikür Pedikür Fiyatları, Konya Meram Manikür, Konya Selçuklu Manikür

Manikür Pedikür Nedir, Püf Noktaları Neler?
Güzel ve bakımlı bir görünüme sahip olmak için bakımlarımıza dikkat ediyor, sağlıklı bir hayat için egzersiz, diyet ve kişisel bakım gibi birçok yönteme başvuruyoruz. Bu bakımların en önemlilerinden biri de tabi ki sıklıkla yaptırdığımız Manikür ve Pedikür (el-ayak bakımı) uygulamasıdır.

Peki sağlıklı bir manikür ve pedikür işlemleri nasıl olur?

Manikür ve pedikür, el ve ayaklarımızın daha sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için uygulanan kozmetik bir uygulamadır. Bu sayfada, manikür pedikür nedir, nasıl yapılır, faydaları neler ve manikür modelleri nelerdir gibi sorularını yanıtlayarak, sizlerin uygulama yaptırmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini paylaşacağız.

Manikür Nedir, Nasıl Yapılır?
Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir uygulamadır. Manikür ile el tırnaklarımızın bakımı yapılırken; pedikür ile, ayak ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için gerekli bakımlar yapılır.

Manikür, geçmişi binlerce yıl önceye dayanan bir uygulama olup, ilk olarak Hindistan’da geleneksel yöntemlerin kullanımıyla başlamış ve daha sonra bakımına düşkün Çin imparatoriçelerinin tırnaklarına verdikleri önem sayesinde gelişmeye devam etmiştir.

Peki bu uygulama nasıl yapılır? İşte detaylar:

1. ADIM: Tırnaklar Temizlenir
Tırnaklarınızda oje varsa temizleme işlemi yapılır ve daha sonra tırnaklar kurutulur.

2. ADIM: Ilık Suda Bekletilir
El ve tırnak kenarlarının yumuşaması için yaklaşık olarak 4-5 dk. kadar eller manikür suyuna bekletilerek yumuşaması sağlanır.

3. ADIM: Manikür Makası İle Temizleme
Uzayan tırnak etleri tırnak pensi ile dikkatlice alınır ve daha sonra tekrar kurutma işlemi yapılır.

4.ADIM: Şekillendirme
Kişinin tercihine göre tırnaklar istenilen oranda törpü yapılarak kısaltılır ve tırnak diplerine krem (lavanta yağı vb.) sürülür. Sonrasında tırnaklar ölü deriden temizlenerek dipteki fazlalıklar portakal çubuğu (tahta çubuk) ile hafifçe geriye doğru ittirilir.

5.ADIM: Masaj İle Bitirme
Bütün pürüzler giderildikten sonra tekrar krem sürülerek masaj uygulanır. Kurutma işleminden sonra isteğe göre Kalıcı Oje veya French Oje yapılabilir.

Yakın geçmişte ise Fransa’da dikkat çeken bir akım manikürü tamamen farklı bir boyuta taşımış ve bu akım ülke ismiyle anılmaya başlanmıştır: Fransız Manikürü – French Oje

Manikür fiyatları Konya için ortalama ..... TL arası olmakla birlikte, kullanılan ekipman (kuru manikür), semt ve çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
 
Fransız Manikürü (French Manikür) Nasıl Yapılır?
Siz de French Oje (fransız manikürü) hakkında detaylı bilgi almak veya profesyonel manikür ekibimiz tarafından uygulama yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tırnak bakımı kadınlar için vazgeçilmez sağlık ve güzellik sırlarındandır. Bu uygulamanın aşamaları şöyledir:

1- Tırnak Kısaltma
Öncelikle tırnaklarınız istediğiniz uzunlukta kesilir. Hepsinin eşit uzunlukta olması çok önemli. Güzel görünmesi adına tırnaklarınız çok kısa kesilmemelidir. Ne kadar uzunsa french oje o kadar güzel görünür.

2- Tırnak Şekillendirme
Özel törpümüzle tırnaklarınızı isteğiniz doğrultusunda yuvarlak veya kare şekil veriyoruz.

3- Ilık Su İle Tırnak Yumuşatma
Şekillendirme işleminden sonra tırnaklarınız özel kabında yumuşatılmak üzere ılık suda birkaç dakika bekletilerek yumuşatılır. Daha sonra tırnak etleri özel bir çubuk ile (portakal çubuğu) itilerek temizlenir. Tırnakların üstüne özel bir yağ sürülerek tamamlanır.

4- Tırnak Cilası
Oje sürme aşamasına gelen tırnaklarınıza, özel cilası sürülür ve kuruması için birkaç dakika bekletilir.

5- Tırnak Bantı Kullanımı
Özellikle french oje yapmak için kullanılan bantlar ile tırnak uçlarına beyaz bir oje, düz bir çizgi şeklinde dikkatlice sürülür. Birkaç dakika kuruması beklenir ve daha sonra bantlar alınarak cila sürülüp, işlem sonlandırılır.

Pedikür Nedir?

Pedikür, ayak (pedi) ve tedavi (cure) kelimelerinden türetilmiştir. Pedikür, elde edilen bulgulara göre ilk Mısır’da, Firavun’un hizmetlileri tarafından uygulanmaya başlanmıştır.

Pedikür, ölü etleri temizleyen, sertleşmiş ayak parmaklarınızı ve derinizi yumuşatan, ayak tırnaklarınızı tedavi eden bir tedavidir . İyi bir ayak tedavisi sizi çok iyi hissettirir, ancak pedikür uygulaması cila tipinden masaja kadar değişebilir. Bu nedenle doğru pedikür merkezini bulmak önemlidir .

Pedikür ne işe yarar?

Pedikür, ayak bakımınız için harika bir uygulamadır!

Ayak sorunlarınız varsa, düzenli pedikür tedavi için destekleyici olabilir. Böylece, tedavi süreciniz daha kısalabilir.
Pedikür, duruşunuzun düzelmesine yardımcı olabilir; doğal olarak bakımlı, sağlıklı ayaklarla daha rahat yürürsünüz.
Diğer tedavilerle birleştirildiğinde sizi rahatlatabilir. Pedikür uzmanınız, ayaklarınıza birkaç yumuşatıcı ve yatıştırıcı krem ​​ile masaj yaptığında, kendinizi tüy gibi hissedersiniz!

Nasıl Yapılır?
Özellikle yaz aylarında sürekli olarak çorap kullanımı ve ayakkabı kullanımından dolayı hava almakta zorlanan ayaklarımızın, hem sağlıksal açıdan hem de görünüm açısından periyodik aralıklarla Pedikür uygulamasına ihtiyacı vardır.

1. ADIM
İlk önce tırnaklarda oje varsa gerekli temizleme yapıldıktan sonra tırnaklar kurutularak kısaltma işlemi yapılır. Ne kadar kısa olursa ayağın rahat etmesi ve tırnakların zarar görmesi de engellenmiş olur.

2. ADIM
Daha sonra, törpülenen tırnaklara yumuşaması için krem sürülür. Manikür de olduğu gibi yaklaşık olarak 4-5 dk. kadar pedikür leğenine konulan ılık suda bekletilerek tırnakların yumuşaması sağlanır. Sudan çıkarılan ayaklar havlu ile kurulanır.

3. ADIM
Yumuşayan tırnak etleri özel bir makas yardımı ile temizlenir. Bu arada ayakların ölü hücrelerden arınması için ponza yardımı ile peeling yapılır. Sonrasında tekrar törpüleme işlemi yapılarak son şekli verilir.

4. ADIM
Krem sürülerek ayaklara masaj yapılır ve işlem tamamlanır. İsteğe göre Oje veya Kalıcı Oje uygulaması yapılabilir.

Konya manikür, Konya manikür pedikür, Manikür fiyatları Konya, Konya erkek manikür pedikür, Konya Manikür Fiyatları, Manikür pedikür fiyatları konya, Konya Manikür pedikür Yapan Yerler, Konya Manikür Pedikür Fiyatları, Konya Meram Manikür, Konya Selçuklu Manikür


Konya manikür, Konya manikür pedikür, Manikür fiyatları Konya, Konya erkek manikür pedikür, Konya Manikür Fiyatları, Manikür pedikür fiyatları konya, Konya Manikür pedikür Yapan Yerler, Konya Manikür Pedikür Fiyatları, Konya Meram Manikür, Konya Selçuklu Manikür